Gorąca natura termiczna - Koneser Zdrowia

Gorąca natura termiczna

utworzone przez | Wrz 7, 2020 | DIETETYKA, Odżywianie wg TCM, PODSTAWY TCM, Termika

Gorące produkty termicznie

Gorące produkty spożywcze wzmacniaja nasze Yang, przyspieszają krążenie Qi, aktywizują, rozgrzewają, poruszają w górę i na zewnątrz. Ogrzewają tez nasze narządy, usuwają zewnętrzne i wewnętrzne Zimno, a takze mobilizują energię obronną naszego organizmy. Przykładem mogą być takie jak baranina, bardzo ostre przyprawy (pieprz, gałka muszkatołowa, chili, czosnek), grzane wino i wysokoprocentowy alkohol, czy herbatka Yogi, które to właśnie wpływają na organizm bardzo silnie rozgrzewająco, wzmacniając Yang. Bardzo ważny jest umiar w ich stosowaniu – gdyż w nadmiarze ich korzystne dla zdrowia właściwości mogą zamienić się w swoje przeciwieństwo. Należy ich unikać przy problemach emocjonalnych objawiających się rozdrażnieniem i agresją, przy zaburzeniach snu, nocnych potach, bolączkach związanych z menopauzą (uderzenia gorąca!), a także niedoborze krwi. W niewielkich dawkach można je stosować przez cały rok – przede wszystkim dla polepszenia strawności serwowanych dań i usuwania chłodu, jednak przede wszystkim polecane są zimą, a w lecie stosujemy sporadycznie i bardzo ostrożnie

Produkty:

Gorzkie gorące: baranina, grzane wino, jagnięcina, kozieradka, koźlęcina, spirytus.

Ostre gorące: anyż, chili, curry, gałka muszkatołowa, goździki, herbata Yogi, imbir suszony, pieprz, whisky, wódka, ziele angielskie.

Słodkie gorące: cynamon, koper włoski.

gorace-produkty

Przeciwwskazania:

Osoby z gorącem

Kobiety w okresie menopauzy (niedoborowe Gorąco)

Suchość w organizmie

Nadmierne rozdrażnienie, agresja

Zaburzenia snu

Nocme poty

Niedobór krwi

Wewnętrzny niepokój, nerwowość

O mnie

ELŻBIETA KASZTELANIEC

Mikrobiolog
Dietetyk Medycyny Chińskiej
Pomagam odzyskać zdrowie poprzez zastosowanie prawidłowej diety opartej na Tradycyjnej Medycynie Chińskiej liczącej aż 3000 lat!
Prowadzę szkolenia i konsultacje indywidualne.

Więcej  o mnie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Najbliższe wydarzenie

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

Dołącz do społeczności, która jest zainteresowana zdrowym odżywianiem w oparciu o zasady Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Znajdziesz porady, przepisy oraz informacje o dietetycznych wydarzeniach.
Dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem.

Share This