Przeznaczony dla osób, które chcą dokonać zmian w swoim sposobie odżywiania, słyszały już o walorach profilaktycznej i leczniczej dietetyki medycyny chińskiej i są zdeterminowane, aby gotować zgodnie z jej zasadami, tylko brakuje im wiedzy, aby prawidłowo dobrać dietę do swojej konstytucji. 

Pakiet MINI to kompleksowa diagnostyka i zalecenia dietetyczne dopasowane do aktualnego stanu zdrowia. Płacisz za dwie godzinne konsultacje i ułożenie indywidualnych zaleceń dietetycznych. Każda kolejna konsultacja kontrolna jest dodatkowo płatna.

W skład pakietu wchodzi:

 • pierwsza konsultacja – diagnostyka wg medycyny chińskiej – wywiad, diagnoza z pulsu i języka (link do diagnostyki
 • druga konsultacja – diagnostyka wg medycyny chińskiej – wywiad, diagnoza z pulsu i języka Link do diagnostyki
 • Szkolenie z podstaw dietetyki medycyny chińskiej (link do dietetyki) – odżywianie zgodnie z porami roku, klimatem, sezonowością, własną konstytucją i zegarem biologicznym. Ponadto podstawowe informacje o smakach i termice produktu.
 • indywidualne zalecenia dietetyczne oraz przekazanie ich mailem do 7dni roboczych od terminu II konsultacji
 • przepisy kulinarne w formie pdf

Pacjent otrzymuje:

 • Wstępne informacje czym różni się dietetyka klasyczna od dietetyki chińskiej, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Odżywianie zgodnie z klimatem, porami roku i dnia,
 • Ustne wytyczne dotyczące diety i kuracji ziołami, jeśli jest taka potrzeba,
 • Może też otrzymać wskazówki do ewentualnego masażu bańką  określonej partii ciała, który może samodzielnie wykonywać w domu między konsultacjami.
 • W przypadku występowania bólu może być wykonany zabieg akupunktury ucha, który jest dodatkowo płatny (cennik – link),
 • Pierwsze wytyczne np. dotyczące odpowiedniego przygotowania i obróbki termicznej określonych produktów.

Zalecenia dietetyczne

 • Pacjent otrzymuje pisemne zalecenia dietetyczne – rozkład i przykłady posiłków, zalecenia jakie produkty są wskazane, a jakie przeciwwskazane oraz wskazówki – gdzie można zakupić produkty, jaką stosować metodę obróbki termicznej czy konserwacji, jakich przypraw używać. Zalecenia dietetyczne i ewentualną suplementację przygotowuję indywidualnie dla każdego pacjenta (każdy organizm jest inny). Przesyłam linki do suplementów, linki do sklepów, linki do przepisów. Indywidualne zalecenia oraz przepisy kulinarne to kilka do kilkunastu stron w zależności od rodzaju dolegliwości.

 • Nie układam szczegółowych jadłospisów, gdyż w przypadku osób z przewlekłymi chorobami, bo tacy głównie zgłaszają się do gabinetu jest to niemożliwe, ze względu na preferencje smakowe (spożywanie określonych produktów). Wskazuję dokładnie grupy produktów (wg klasyfikacji chińskiej) jakie pacjent powinien głównie spożywać.

 • W medycynie chińskiej nie ma programów komputerowych, które układają diety dla poszczególnych chorób, tu na człowieka patrzy się holistycznie i nic nie zastąpi diagnozy i indywidualnego podejścia do pacjenta

 • Każdy pacjent ma często inne zalecenia pomimo wystąpienia tych samych objawów np. przyjdzie 5 klientów z migreną, a każdy z nich wyjdzie z inną dietą, bo jest inna przyczyna. Ewentualnie przyjdzie kilka kobiet z menopauzą, ale każda z innymi dolegliwościami, jedna będzie miała uderzenia gorąca, a inna nocne poty i drażliwość. Ponadto podstawowy czynnik, mało kto ma tylko jedną dolegliwość, dlatego do każdego trzeba podejść indywidualnie.

 • Doświadczenia  w pracy z pacjentami pokazały mi, że zalecenia na których pracuje cała medycyna chińska w pierwszej chwili wzbudzają przerażenie, a po ok. 2 – 4 tygodniach okazuje się, że jest to bardzo prosty, logiczny system odżywiania się i przygotowywania posiłków. Przede wszystkim jest bardzo skuteczny w powrocie do zdrowia, a skutkiem ubocznym tego stosowania w przypadku osób z nadwagą jest jej spadek bez liczenia kalorii. Zostają przywrócone prawidłowe funkcje organizmu, poprawia się metabolizm, polepsza się samopoczucie, ustępują dolegliwości.

 • Dlatego też w ślad za zmianami zachodzącymi w organizmie należy modyfikować dietę np. bardzo wychłodzona pacjentka potrzebuje diety rozgrzewającej, oczywiście małymi kroczkami. To powoduje powolne rozgrzewanie organizmu, u jednej można uzyskać efekty po 6 miesiącach u innej po roku. Jednak po osiągnięciu zamierzanego efektu należy dokonać zmian w diecie, aby nie przegrzać organizmu. Stąd wymagane są kontrolne wizyty. Poprzez kontakt z dietetykiem pacjent dużo się uczy. Zależy mi na edukacji pacjenta, by sam w przyszłości potrafił układać swoją dietę, by umiał ocenić swoje dolegliwości i jak mogę je zlikwidować dietą. By umiała odbierać sygnały organizmu, bo organizm wysyła nam sygnały chociażby w formie przemęczenia, a większość osób to lekceważy. Jeśli są pierwsze symptomy przewlekłej choroby, to od razu trzeba zmieniać coś u siebie. Wtedy o wile szybciej uzyskujemy oczekiwane efekty

 • Pacjent tylko raz otrzymuje pisemne zalecenia po II wizycie, na kolejnych są jedynie modyfikacje i to są już ustne ustalenia.

Ważne!

 • Od I konsultacji należy prowadzić dzienniczek żywieniowy i samoobserwacji, będą one podstawą do dalszych konsultacji
 • Pojawiające się pytania dotyczące diety czy aktywności fizycznej należy zapisywać na bieżąco w dzienniczku, podczas konsultacji kontrolnej udzielone zostaną odpowiedzi.
 • Pakiet ważny jest 2 miesiące.
 • Jeśli konsultacja odbywa się poprzez skype, telefon lub mailowo należy przesłać zdjęcia języka i potwierdzenie wpłaty na 2 dni przed konsultacją.