Oferta | Pakiet Standard

Pakiet przeznaczony dla osób, których stan zdrowia wymaga “niewielkiej korekty” i są one na tyle zdeterminowane i systematyczne, że potrafią bez przysłowiowego “bata” realizować wskazania dietetyczne.  Na każdej konsultacji jest przeprowadzona diagnoza, gdyż pod wpływem zmian dietetycznych zmienia się także stan pacjenta. Na poszczególnych sesjach zostają omówione zasady dietetyki medycyny chińskiej oraz pacjent otrzymuje pisemne wskazania dietetyczne oraz przykładowe przepisy w formie pdf. Na II i III konsultacji jest analiza pierwszych efektów stosowania diety, a także wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości.

Jest to kompleksowa diagnostyka i zalecenia dietetyczne dopasowane do aktualnego stanu zdrowia. Płacisz za trzy godzinne konsultację i ułożenie indywidualnych zaleceń dietetycznych oraz przykładowe przepisy.  W razie potrzeby każda kolejna konsultacja kontrolna jest dodatkowo płatna lub można wykupić pakiet 30 lub 55 minutowych wizyt.

Dieta oparta o zasady dietetyki medycyny chińskiej to zmiana stylu życia i odżywiania się. Jak każda dieta zaczyna się od naszej motywacji lub też na tyle doskwierających dolegliwości, że decydujemy się podjąć wyzwanie. Jednak jak przychodzą pierwsze efekty, zaczynamy się lepiej czuć, wiele nieprzyjemnych dolegliwości ma mniejsze natężenie, zaczynamy folgować sobie i powracać do dawnych nawyków. A przecież to one doprowadziły nas do danego stanu zdrowia. Jeśli mamy np. w sobie dużo wilgoci, jesteśmy ociężali, mamy biegunki i po diagnozie okazuje się, że nie powinniśmy jeść pszenicy czy spożywać produktów mlecznych to przestrzegając tych zasad w trakcie terapii nasze samopoczucie będzie się poprawiać. Jednak jeśli nie doprowadzimy do końcowego etapu, tylko częściowej poprawy i zaczniemy ponownie spożywać niewskazane produkty, problem powróci. Dlatego też warto zdecydować się na wyższy pakiet, aby dotrzeć do mety i na tyle zmienić swoją świadomość, aby w przyszłości samemu umieć wykluczyć niektóre produkty, a niektóre wdrożyć.

Tylko regularne wizyty, motywacja, wsparcie najbliższych i dietetyka dają siłę by wytrwać. Pakiet Standard to 3 spotkania, które pomogą zmienić nawyki żywieniowe i wdrożyć w życie, jednak dla osób, które są mocno zmotywowane. Osoby, którym brak samodyscypliny lub mają poważniejsze problemy zdrowotne proponuję Pakiet Pełny lub w razie potrezby dokupienie pakietu 4 wizyt po 30 lub 55 minut.

W skład Pakietu Standard wchodzą:

 • Trzy konsultacja dietetyczne z pełną diagnozą stanu zdrowia wykonaną zgodnie z zasadami TMC
 • Pisemne wskazania dietetyczne
 • Konsultacja z podstaw dietetyki medycyny chińskiej – odżywianie zgodnie z porami roku, klimatem, sezonowością, własną konstytucją i zegarem biologicznym. Ponadto podstawowe informacje o smakach i termice produktu.
 • Indywidualne zalecenia dietetyczne
 • Przepisy kulinarne w formie pdf

Zalecenia dietetyczne

 • Pacjent otrzymuje pisemne zalecenia dietetyczne – rozkład i przykłady posiłków, zalecenia jakie produkty są wskazane, a jakie przeciwwskazane oraz wskazówki – gdzie można zakupić produkty, jaką stosować metodę obróbki termicznej czy konserwacji, jakich przypraw używać. Zalecenia dietetyczne i ewentualną suplementację przygotowuję indywidualnie dla każdego pacjenta (każdy organizm jest inny). Przesyłam linki do suplementów, linki do sklepów, linki do przepisów. Indywidualne zalecenia oraz przepisy kulinarne to kilka do kilkunastu stron w zależności od rodzaju dolegliwości.

 • Nie układam szczegółowych jadłospisów, gdyż w przypadku osób z przewlekłymi chorobami, bo tacy głównie zgłaszają się do gabinetu jest to niemożliwe, ze względu na preferencje smakowe (spożywanie określonych produktów). Wskazuję dokładnie grupy produktów (wg klasyfikacji chińskiej) jakie pacjent powinien głównie spożywać.

 • W medycynie chińskiej nie ma programów komputerowych, które układają diety dla poszczególnych chorób, tu na człowieka patrzy się holistycznie i nic nie zastąpi diagnozy i indywidualnego podejścia do pacjenta

 • Każdy pacjent ma często inne zalecenia pomimo wystąpienia tych samych objawów np. przyjdzie 5 klientów z migreną, a każdy z nich wyjdzie z inną dietą, bo jest inna przyczyna. Ewentualnie przyjdzie kilka kobiet z menopauzą, ale każda z innymi dolegliwościami, jedna będzie miała uderzenia gorąca, a inna nocne poty i drażliwość. Ponadto podstawowy czynnik, mało kto ma tylko jedną dolegliwość, dlatego do każdego trzeba podejść indywidualnie.

 • Doświadczenia  w pracy z pacjentami pokazały mi, że zalecenia na których pracuje cała medycyna chińska w pierwszej chwili wzbudzają przerażenie, a po ok. 2 – 4 tygodniach okazuje się, że jest to bardzo prosty, logiczny system odżywiania się i przygotowywania posiłków. Przede wszystkim jest bardzo skuteczny w powrocie do zdrowia, a skutkiem ubocznym tego stosowania w przypadku osób z nadwagą jest jej spadek bez liczenia kalorii. Zostają przywrócone prawidłowe funkcje organizmu, poprawia się metabolizm, polepsza się samopoczucie, ustępują dolegliwości.

 • Dlatego też w ślad za zmianami zachodzącymi w organizmie należy modyfikować dietę np. bardzo wychłodzona pacjentka potrzebuje diety rozgrzewającej, oczywiście małymi kroczkami. To powoduje powolne rozgrzewanie organizmu, u jednej można uzyskać efekty po 6 miesiącach u innej po roku. Jednak po osiągnięciu zamierzanego efektu należy dokonać zmian w diecie, aby nie przegrzać organizmu. Stąd wymagane są kontrolne wizyty. Poprzez kontakt z dietetykiem pacjent dużo się uczy. Zależy mi na edukacji pacjenta, by sam w przyszłości potrafił układać swoją dietę, by umiał ocenić swoje dolegliwości i jak mogę je zlikwidować dietą. By umiała odbierać sygnały organizmu, bo organizm wysyła nam sygnały chociażby w formie przemęczenia, a większość osób to lekceważy. Jeśli są pierwsze symptomy przewlekłej choroby, to od razu trzeba zmieniać coś u siebie. Wtedy o wile szybciej uzyskujemy oczekiwane efekty

 • Pacjent tylko raz otrzymuje pisemne zalecenia po II wizycie, na kolejnych są jedynie modyfikacje i to są już ustne ustalenia.

Ważne:

 • Od I wizyty należy prowadzić dzienniczek żywieniowy i samoobserwacji, będą one podstawą do dalszych konsultacji
 • Pojawiające się pytania dotyczące diety czy aktywności fizycznej należy zapisywać w dzienniczku, podczas konsultacji kontrolnej zostaną wyjaśnione
 • Pakiet ważny jest 4 miesiące.
 • Jeśli “wizyta” odbywa się poprzez skype, telefon lub mailowo należy przed I konsultacją przesłać zdjęcia języka i potwierdzenie wpłaty na 2 dni przed ustalonym terminem.
 • Pakiet jest płatny z góry
 • Kolejne terminy proszę rezerwować po I konsultacji, na której zostanie ustalona częstotliwość.