Dieta w chorobach nowotworowych. Wykład bezpłatny

Z pozycji Tradycyjnej Medycyny Chińskiej nie ma uniwersalnej diety dla osób zmagających się z chorobą nowotworową. Każdy jest inny, każdy ma inne dolegliwości związane z nowotworem oraz innymi chorobami towarzyszącymi. W Medycynie Chińskiej dietę dobiera się indywidualnie dostosowaną do występujących objawów, zaatakowanego narządu, ale także do stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Prawidłowo dobrana dieta uwzględnia także kolor, smak, termikę produktu, sposób przygotowania, porę roku czy wiek pacjenta.

Codzienne menu zależy także od etapu i sposobu leczenia, stadium zaawansowania, inne są potrzeby pacjenta przed operacją, a inne w trakcie rekonwalescencji lub chemio- i radioterapii. Klasyczne metody leczenia nowotworów są bardzo inwazyjne, niszczą nie tylko komórki nowotworowe, ale także zdrowe komórki naszego organizmu. Powoduje to niesamowite osłabienia chorego, dlatego tak istotne jest prawidłowe odżywienie w tym okresie, aby nie doszło do wyniszczenia, skrajnej anemii, braku apetytu itp.

W przyrodzie mamy wiele produktów spożywczych posiadających udowodnione działanie przeciwnowotworowe, które włączone do diety pomagają choremu przejść ten bardzo trudny okres. Z drugiej strony są też produkty, które uważa się, że przyczyniają się do rozwoju choroby i właśnie te należy wykluczyć z diety.

Na 30-minutowym wykładzie zostaną podane bardzo ogólne zasady odżywiania wg pięciu przemian, a także produkty, które przyczyniaja się do rozwoju chorób nowotworowych oraz te, które pomagają zwalczać w sposób naturalny oraz wzmocnią organizm chorego.

Jednak dokładne zasady dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, produkty wspomagające leczenie oraz sposób ich przygotowania omawiane są na płatnych warsztatach składających się z 2 modułów, w sumie 8 godzin szkoleniowych.

Pierwsza część szkolenia to omówienie podstawowych zasad dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, czyli smaki, termika, energia produktu, sposób przygotowania oraz odżywianie zgodnie z porami roku. Dieta sprzyjająca rozwojowi nowotworów oraz dieta pomająca w walce z nim.  Druga część szkolenia to będzie usystematyzowanie wiadomości zdobytych na 1 części i konkretne przepisy w zależności od prowadzonego leczenia konwencjonalnego oraz zaatakowanego narządu.

Szkolenie “dieta w nowotworach” trwa 8 godzin szkoleniowych i jest podzielone na 2 moduły, po 4 godziny. Teoretycznie możnaby zrobić szkolenie całodniowe, jednak ze względu na ogrom wiadomości, które przekazuję byłoby to zbyt męczące dla Państwa. Jest to bardzo duża dawka informacji, najpierw trzeba zaznajomić się z podstawami i zacząć to prawidłowo stosować w domu, wtedy wychodzi nam co jeszcze nie jest zrozumiałe  i wymaga powtórzenia, usystematyzowania.  Dlatego też druga część szkolenia przewidziana jest za ok. 2 – 3 tygodnie, abyście Państwo w tej przerwie zaczęli sami komponować posiłki wg podanych zasad. Zależy mi, abyście Państwo to zrozumieli, a nie tylko byli na szkoleniu. Tymbardziej, że pierwsza część to są ogólne zasady dietetyczne, czyli sposób odżywiania, nie tylko w chorobach nowotworowych. Dieta ma być smaczna i urozmaicona. W chorobach onkologicznych pacjenci bardzo często tracą łaknienie dlatego też trudno narzucić konkretne produkty, które mają spożywać. Na szkoleniu wskazuję grupy produktów i chorzy lub ich bliscy przygotowują to co lubią, ale oczywiście, to co ma pomagać, a nie szkodzić. Dlatego początek drugiej części szkoelnia “dieta w chorobach nowotworowych” przeznaczony będzie na wyjaśnienie wątpliwości i dopiero jak usystematyzujemy to będzie kontynuowana dalsza część szkolenia. Będzie to już z podziałem na zaatakowane narządy oraz na okres w jakim znajduje się chory. Przecież inaczej odżywiamy się przed i po operacji, a inaczej w trakcie chemioterapii bądź radioterapii.  Przynajmniej tak jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Warsztaty przewidziane są w czerwcu lub wrześniu w zależności od ilości zgłoszeń. Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie maila na adres biuro@nona-polska.pl, w temacie proszę napisać “Dieta w chorobie nowotworowej”. Dodatkowo bardzo proszę o podanie terminu jaki Państwu odpowiada:

  1. Godziny dopołudniowe w tygodniu
  2. Godziny popołudniowe w tygodniu
  3. Sobota
  4. Niedziela

Szkolenie trwa 8 godzin – 2 x 4 godziny szkoleniowe

Koszt 150 – 170 zł za całość lub każda część po 80 – 90 zł w zależnośći od terminu wpłaty

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i zapraszam na gratisowy wykład 12 maja 🙂

Elżbieta Kasztelaniec

 SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Mikrobiolog
Szkoleniowiec
Coach
Specjalista Medycyny Chińskiej

Prowadzi autorski cykl warsztatów „Dietetyka TCM dla każdego”

Dowiedz się więcejSZCZEGÓŁY SZKOLENIA:

MIEJSCE:
Kraków
Targi Medycyny Naturalnej – Chemobudowa
Klimeckiego 14

TERMIN:
Początek: 12 maja 2019 11:30
Koniec: 12 maja 2019 12:00

ILOŚĆ MIEJSC:
Miejsc ogółem: 60
Wolnych miejsc: 59

PROWADZĄCY:
Elżbieta Kasztelaniec
Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl
REZERWACJE:

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.