Odżywianie dzieci zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską

Medycyna chińska podstawową uwagę kieruje na odżywianie już od pierwszych dni życia. Oczywiście każda mama jeśli tylko jest stan zdrowia na to pozwala powinna karmić swoje maleństwo piersią. Jednak z czasem należy wprowadzać produkty i powoli przyzwyczajac dziecko do nowych smaków.

Przeciez inaczej żywimy niemowlę, a inaczej 3 czy 7 latka. Każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby rozwojowe. Dziecko ma niesamowity wzrost do 14-go roku życia. Smakiem budulcowym, wzmacniającym jest smak słodki. Dlatego też dzieci tak chętnie spożywają słodycze. Jednak czy na pewno słodycze są im potrzebne do rozwoju?

Smak słodki ma także marchewka, kasza jaglana, masło, ziemniaki, buraki, orzechy laskowe, brokuły czy kalafior. Będą to dla dziecka bardzo odżywcze produkty, podane w odpowiedniej ilości i o odpowiedniej porze zapewnią mu odżywienie, nie będzie potrzeby dokładania słodyczy.

Z kolei pozornie zdrowe produkty typu mleko czy jego przetwory mogą szkodzić dziecku, wg TCM są bardzo nawilżające, to dobrze, jednak jak każdy nadmiar szkodzi. Jeśli Twoje dziecko ciągle ma katar, jest przeziębione być może tylko zmiana diety i wykluczenie kilku produktów poprawi jego samopoczucie.

Często popełnianym błędem jest dokarmianie dzieci produktami o chłodnej lub zimnej termice w okresie zimowym np pomarańcze, pomidory, ogórki. Z pozycji dietetyki klasycznej jest to bardzo zdrowe, z pozycji TCM szkodzi to Twojemu dziecku. Medycyna Chińska liczy ponad 3000 lat i jest niezmienna, powoli zaczynamy doceniać jej mądrość i coraz częściej stosować się do jej zasad, widząc w tym źródło zdrowia 🙂

Wg Medycyny Chińskiej mamy 3 rózne typy dzieci, jedne są nadmiarowe, inne niedoborowe. Każde dziecko trzeba traktować indywidualnie, jedne trzeba namawiać do jedzenia, a innym wręcz ograniczać

Jeśli chcesz wiedzieć do jakiej grupy należy Twoje dziecko i jak należy je żywić zapraszam na szkolenie

 

 

 SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Mikrobiolog
Szkoleniowiec
Coach
Specjalista Medycyny Chińskiej

Prowadzi autorski cykl warsztatów „Dietetyka TCM dla każdego”

Dowiedz się więcejSZCZEGÓŁY SZKOLENIA:

MIEJSCE:
Kraków
Gabinet Koneser Zdrowia
Plac Imbramowski 179

TERMIN:
Początek: 27 maja 2020 17:30
Koniec: 27 maja 2020 21:00

ILOŚĆ MIEJSC:
Miejsc ogółem: 0
Wolnych miejsc: 0

PROWADZĄCY:
Elżbieta Kasztelaniec
Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl
REZERWACJE: