Odżywianie wg Pięciu Przemian - wykład gratisowy

W dniu 23 lutego o godz. 12.45 poprowadzę wykład „Odżywianie wg Pięciu Przemian”. Wykład odbędzie się w ramach „Targów na Zdrowie”, które odbędą się w Krakowie.  Na ten wykład nie ma zapisów przez moją stronę. Sala przygotowana przez organizatorów, ja tylko udostępniam wydarzenie. Wstęp wolny. Wszystkich chętnych już teraz serdecznie zapraszam 🙂

Podczas bezpłatnego wykładu poznasz m.in. najważniejsze aspekty dietetyki wg Medycyny Chińskiej.

Odżywianie wg Pięciu Przeminan “zestaw zasad dietetycznych” oparty na zasadach niezmieniającej się od 3 tysięcy lat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Przewaga polega na tym, że nic się nie zmienia i po 10 latach nikt nie udowodni szkodliwości tej diety jak to bywa w coraz to nowszych dietach uzdrawiająco-odchudzających.

Dieta najczęściej kojarzy się z odchudzaniem, wyrzeczeniami, zjadaniem mniejszej ilości pokarmów. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej nie liczymy kalorii, węglowodanów czy białek, natomiast w głównej mierze zwracamy uwagę na energetykę produktu, smak, termikę, klimat, porę dnia czy roku i przede wszystkim na konstytucję człowieka. Jak na razie dla dużej ilośći osób te pojęcia są niezrozumiałe. O smakach i temice powiem na wykładzie w skrócie, być może jakaś początkowa wiedza zaszczepi chęć dalszego zgłębiania wiedzy

Zdrowa kuchnia ma być smaczna i sycąca, codzienne posiłki mogą służyć naszemu zdrowiu, a także chronić nas przed chorobami. Wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej lekarz najpierw daje pacjentowi zalecenia dietetyczne, jeśli to nie pomaga, to wprowadza zioła, a jeśli to nie skutkuje, bo np. organizm jest osłabiony, to wprowadza kolejne terapie – akupunkturę, bańki, masaż.

Wg Medycyny Chińskiej nie ma produktów złych lub dobrych, są złe lub dobre dla danej osoby, dlatego warto zapoznać się z jej zasadami, aby prawidłowo odżywiać wszystkich członków rodziny. Odżywianie według 5 przemian nie wymaga większego nakładu czasu – przecież i tak codziennie gotujemy (chyba, że nie, to warto to zmienić).bańki, masaż czy moksę. Podstawą zdrowia wg TCM jest prawidłowa dieta, dobrze dobrana dla danego pacjenta, do pory roku, klimatu, konstytucji czy wieku pacjenta.

Przyjdź i posłuchaj o tym na czym polega sekret Odżywiania wg Pięciu Przemian!

Serdecznie zapraszam!

 SZKOLENIE POPROWADZI:

Elżbieta Kasztelaniec

Mikrobiolog
Szkoleniowiec
Coach
Specjalista Medycyny Chińskiej

Prowadzi autorski cykl warsztatów „Dietetyka TCM dla każdego”

Dowiedz się więcejSZCZEGÓŁY SZKOLENIA:

MIEJSCE:
Kraków
Targi na Zdrowie – Hala Czyżyny
al. Jana Pawła II 37

TERMIN:
Początek: 23 lutego 2020 12:45
Koniec: 23 lutego 2020 13:15

ILOŚĆ MIEJSC:
Miejsc ogółem: 0
Wolnych miejsc: 0

PROWADZĄCY:
Elżbieta Kasztelaniec
Kontakt:
Email: biuro@nona-polska.pl
REZERWACJE: